Blog

BEAUCARNEA RECURVATA

13 Kasım 2021
BEAUCARNEA RECURVATA

Beaucarnea recurvata, bilinen ismi ile Nolina yani Fil Ayağı bitkisi. Kökeni Meksika’ya dayanan, adını kök yapısından alan bir bitki türüdür. Yuvarlak ve soğan gibi toprağın dışında duran kökü ile her zaman ilgi çekmiş, üstelik bir kadın saçını andıran yaprak görüntüsü ile de gözleri üzerine toplayan bu bitki aslında bir çöl bitkisi! Boyu 2.5 metreye kadar ulaşabilen, biraz huysuz ve çok yavaş büyüyen bir bitkidir.

STRELITZIA NICOLAI HAKKINDA HER ŞEY

13 Kasım 2021
STRELITZIA NICOLAI HAKKINDA HER ŞEY

Strelitzia nam-ı diğer Starliçe bitkisinin ana vatanı Güney Afrika’dır. Daha sonra Avrupa ülkelerine ithalatı ile bir çok yerde tanınan ve ülkemize kadar ulaşan Starliçe bitkisi uzun süredir Türkiye topraklarında da üretilmeye devam etmektedir. Turna gagasına benzeyen görüntüsü ile adından Cennet Kuşu diye de bahsedilmektedir.

ALOE VERA

04 Ekim 2021
ALOE VERA

Aloe Vera bitkisi Liliaceae (Zambakgiller) familyasına ait kaktüs görünümlü bir bitki türüdür. Bir çok tıbbi malzemede ana madde olarak kullanılan ve sağlığa yararı açısından endüstri, kozmetik, sağlık, gıda, peyzaj ve bir çok alanda kullanılan bir bitkidir. Dışı sivri uçlu, içi jel kıvamlıdır. Eski zamanlarda ‘ölümsüzlüğün sırrı’ olarak da bilinir. Tedavi edici özelliğe sahiptir. Su, çay, yağ ve maske gibi ürünlerin de son zamanlarda ana maddesi haline gelmiş durumdadır.

Türkiye'de Kumkuat Meyvesi

22 Nisan 2021
Türkiye'de Kumkuat Meyvesi

Kumkuat, bir diğer deyişle Kamkat meyvesi. Tarihi Doğu Asya ve Çin’e kadar uzanan turunçgillerin en küçüğü fakat faydaları ile en büyüğü denilen nam-ı diğer ‘Altın Portakal’.

Dünyada Çin, Japonya, Amerika'da yaygın olarak; Porto Riko, Guatemala, Kolombiya, Brezilya; Güney Hindistan'da da yalnızca deniz seviyesinden yüksek yerlerde yetiştiriliyor. Avustralya ve Güney Afrika'daysa sınırlı olarak kültüre alınıyor. Peki ya Türkiye Kumkuat meyvesi üretiminde hangi konumda?

Dış Mekan Botaniğin Vazgeçilmezi Cycas

17 Nisan 2021
Dış Mekan Botaniğin Vazgeçilmezi Cycas

Cycas son zamanlarda bitki severlerin sık sık tercih ettiği en güzel ve şık görünüme sahip olan bitki türlerinden bir tanesidir. Pek çok kişinin yoğun bir ilgi ile evinin çeşitli yerlerinde kullandığı cycas bitkisi ile siz de kış bahçelerinizi, evinizi ya da bahçenizi süsleyebilir ve bu mekanların muhteşem bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. 

Kış Bahçesi Dekorasyon Önerileri

17 Nisan 2021
Kış Bahçesi Dekorasyon Önerileri

Kış bahçesi, bir yaşam alanını temiz havaya doğru genişleten bir alan için başka bir terimdir; bunlar yeni inşa edilmiş apartmanlar arasında popülerdir ve bazen gökyüzü bahçeleri veya çatı bahçeleri olarak anılırlar.

İç ve Dış Mekanda Starliçe

17 Nisan 2021
İç ve Dış Mekanda Starliçe

İç ve dış mekanda eşsiz çiçek tasarımlarından yararlanmak ve yaşam alanlarınızı kusursuz birer çiçek cennetine dönüştürmek ister misiniz? O halde yararlanabileceğiniz birbirinden özel çiçek ve bitki olduğunu ifade ederek çiçek kullanımının size etkilerine değinelim!

Kaktüsgiller | Bakımı en kolay bitki

13 Nisan 2021
Kaktüsgiller | Bakımı en kolay bitki

Büyük bir çoğunluğumuzun evinde, ofisinde, bahçesinde bulunan ve gerek bakımı gerek de yetiştirilmesi ile kolaylık sağlayan bitki türüdür kaktüsgiller. Bitkilerin bakıma ihtiyaç duyan bir canlı türü olduğunu düşünürsek bu kaktüsgiller bundan nasibini biraz az almış diyebiliriz :)

Salon Bitkileri Ve Dekorasyon

05 Ocak 2021
Salon Bitkileri Ve Dekorasyon

Vaktimizin büyük bir kısmını geçirdiğimiz yaşam alanlarımız bizim için en özel mekanlar arasındadır. Bu özellikleri onları bizim için vazgeçilmez kılar. Bu denli öneme sahip evlerimizde kendimizi hem güvende hissederiz hem de sevdiklerimizle birlikte keyifli vakitler geçiririz. Evde vakit geçirmeye farklı anlamlar katan unsurlar arar dururuz çoğu zaman, keyifle ve huzurla. Peki ya bitkiler bunun neresinde?

Bitkilerin Yararları Nelerdir?

05 Ocak 2021
Bitkilerin Yararları Nelerdir?

Günlük hayatımızda biz fark etmesek de bitkiler oldukça önemli bir yer kaplar. Bazen dekoratif bir aksesuar bazen şifalı bir gıda bazen de kozmetikte yararlandığımız ürünler olarak karşımıza çıkarlar. Çoğu zaman onlar üzerinde pek fazla düşünmeyiz ve alışkanlıklarımıza bağlı olarak kullanımlarını benimseriz.

 

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.